Rozhodca na klubovej výstave 14.04.2024 – Arne Foss

Michaela Chrenová

Michaela Chrenová

Žije v Nórsku v okolí Trondheim. Jeho prvý pes bol dalmatínsky pes (1977) – Stokklias Paper Moon. Venuje sa chovu 31 rokov.

Momentálne sa venuje chovu vipetov a nemeckých dog. V minulosti choval čivavy a lagotto. So psami získal: ocenenie pes roka 2000 v Nórsku a to s vipetom Paper Moon´s Parisian Maiden. Zakladateľkou chovu bola sučka vipeta Hubbestad Dutch Maid po víťazke Cruft´s Pencloe Duth Gold. Na klubovej výstave nemeckých dog získal ocenenie najlepšia chovateľská stanica a BIS. Vyhral so psom nemeckej dogy modrej svetového víťaza v Amsterdame Hotpoints Regal Blue Star. Mal najlepšie psy na klubových výstavách vipetov a chrtov. Niekoľkokrát vyhral najlepší dalmatín, nemecka doga a vipet v Nórsku.

Prvý importoval lagotto psa do Nórska Posudzuje od roku 1990, 1995 má aprobáciu na posudzovanie dalmatínov, od roku 2010 má aprobáciu na všetky plemená. Posudzuje po celom svete, 30 – 40 víkendov každý rok, viac ako 60 krajín. Posudzoval niekoľko svetových a európskych výstav a tento rok posudzuje na svetovej výstave v Chorvátsku.